MediaForum 2019

 

Już po raz dziewiąty firma Krawarkon zaprasza do udziału w Niezależnym Forum Operatorów Kablowych Media Forum 2019, które odbędzie się w dniach 7-10 maja 2019.

Cel wspólnych spotkań pozostał ten sam – integracja środowiska przedsiębiorców rynku komunikacji elektronicznej oraz omawianie kluczowych zagadnień dla uczestników konferencji związanych z obecną sytuacją dla tej branży.
Wyłączny Patronat Branżowy nad kwietniową konferencją objął miesięcznik TV Sat Magazyn.


Merytorycznie od lat wspierają nasze wydarzenie Goście Honorowi z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej, Instytutu Łączności, Ministerstwa Cyfryzacji oraz związanych z rynkiem telekomunikacyjnym.

Media Forum kierujemy do: Operatorów TVK, ISP, Dostawców urządzeń i systemów technologicznych, Nadawców i Dystrybutorów kanałów telewizyjnych. Program Media Forum daje możliwość uczestniczenia w licznych wykładach, wystawie, którym towarzyszą dyskusje branżowe i kuluarowe spotkania. Wierzymy, że i tym razem uda Nam się stworzyć wspólnie z Państwem cudowną atmosferę i spotkać w tym samym a nawet liczniejszym gronie.

Tradycyjnie Organizator zapewnia wspólną zabawę i oprawę artystyczną podczas wieczornych spotkań towarzyskich.


Organizatorzy:

 

Mariusz Wargocki
Anna Szeląg
Mariusz Kuropatwa
Agnieszka Bośka - Sołowiej

Miejsce spotkania

Miejscem kwietniowego spotkania będzie Pałac - Folwark w Łochowie. Do zespołu pałacowo-parkowego należą budynki: Pałacu, Kuchni Pałacowej, Wozowni, Drewutni i Oficyny, oraz: Kamienna Grota, Galeria Leny Grochowskiej, zabytkowy drewniany kościół z I połowy XX w. pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, staw i 13 hektarów terenów zielonych z dostępem do rzeki Liwiec.

 Pałac

Budynek usytuowany na wprost wjazdu. Na parterze zlokalizowane są sale reprezentacyjne:: Balowa, Muzyczna, Kawiarniana, Kominkowa. Na I pietrze mieszczą się sale konferencyjne: Lazurowa, Wrzosowa i Bursztynowa.
 

Kuchnia Pałacowa

Budynek w kształcie litery L, usytuowany jest na lewo od ściany szczytowej Pałacu. Po odrestaurowaniu spełnia pierwotne funkcje. Kuchnia pałacowa specjalizuje się w daniach kuchni polskiej i myśliwskiej. Na poddaszu mieści się SPA&WELLNESS.

  

Wozownia

Budynek usytuowany jest na lewo od wjazdu. Na starą wozownię składa się trzyskrzydłowy obiekt dawnej wozowni, stajni i stelmachni, tworzący mały dziedziniec wewnętrzny. Wozownia to główna część hotelowa z recepcją i biurem.

  

Oficyna

Budynek usytuowany jest na prawo od wjazdu. Dawne miejsce noclegów dla gości.

  

Drewutnia

Budynek usytuowany jest na lewo od wjazdu, przy parkingu głównym. Na parterze znajduje się sala konferencyjna: Brzozowa oraz pałacowa pracownia ceramiczna, przy której odbywają się liczne warsztaty rękodzieła artystycznego. Na poddaszu znajdują się dwie mniejsze salki szkoleniowe: Dębowa i Lipowa. 


Folwark

Jest to czterogwiazdkowa, nowoczesna część hotelowa, która swoją nazwą oraz formą zabudowań nawiązuje do historycznych obiektów, znajdujących się na tym terenie. Ponieważ nie zachowały się żadne elementy oryginalnej architeltury, Folwark jest w pełni nowoczesnym kompleksem w skład którego wchodzą:


 

Historia miejsca

 

Zespół pałacowo - parkowy to XIX wieczny obiekt, wykonany na zamówienie Józefa hrabiego Hornowskiego. Pierwotnie był to parterowy budynek z kolumnowym portykiem, którego budowę zakończono w 1830 roku. W trakcie późniejszej rozbudowy, realizowanej w latach 1852-1854 według projektu i pod nadzorem czołowego architekta epoki Bolesława Pawła Podczaszyńskiego, wykonano dwa piętrowe ryzality i frontowy portyk z żeliwnymi kolumnami. Wnętrza utrzymane były w typowym dla XIX wieku stylu neogotyckim.


Pałac Łochów należał kolejno do znamienitych polskich rodów arystokratycznych: Hornowskich, Downarowiczów, Zamoyskich i Kurnatowskich, a  jego rozwój był bezpośrednio związany z budową linii kolejowej Paryż-Petersburg. Zdzisław hrabia Zamoyski, syn Andrzeja (1842-1925), był właścicielem, który intensywnie rozbudował folwark. Od roku 1913 właścicielami majątku zostali Elżbieta hrabina Zamoyska - córka Zdzisława i jej mąż Eryk hrabia Kurnatowski.

W dwudziestoleciu międzywojennym majątek został częściowo podzielony. Właściciele byli znawcami i hodowcami koni. Pozostali w pamięci, jako dobrzy gospodarze, organizatorzy wyścigów konnych i polowań w pobliskich lasach. Po roku 1945 majątek przejęło państwo. W pałacu zamieszkali robotnicy rolni, urządzono świetlicę i zlokalizowano pocztę. Budynek został zdewastowany, rozebrano część obiektów. Z dawnej świetności pozostały fragmenty ozdobnych parkietów, stiuki, część kominka oraz piec kaflowy z ozdobnym szczytem w Sali Muzycznej. Z losami Pałacu związany był nasz zasłużony wieszcz - Cyprian Kamil Norwid. Babka poety, Anna z Sobieskich Zdzieborska i Józefa Hornowska były siostrami. Norwid bywał częstym gościem u wujostwa, tutaj na łonie przyrody czerpał inspirację dla swojej twórczości.W latach 2004 - 2008 Pałac Łochów został odbudowany i odrestaurowany przez firmę deweloperską Arche S.A.